Detta är en GMP-fälg av modellen Totale Black Diamond. Denna variant av fälgen har en diameter på 20". Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. GMP Totale Black Diamond har en fälgbredd på 8.5". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Glöm inte kolla att ET 43 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna variant av Totale Black Diamond har ett navhål/centrumhål som är 66.6 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för GMP Totale Black Diamond. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 4274 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 274 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Totale Black Diamond |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
GMP Totale Black Diamond är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 10.5" bredd och ET 43.
Totale Black Diamond 23" från GMP med 11.5" bredd och ET på 43 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
GMP Totale Black Diamond, 19"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 43 mm.
19"-fälg från GMP av modellen Totale Matt Anthracite Diamond. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 43 mm.