Denna 20"-fälg från GMP har modellnamnet Totale Shiny Black. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på GMP Totale Shiny Black är 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 35 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66 mm. BytHjul säljer GMP Totale Shiny Black 20" i sin webbshop för 4159 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 159 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Totale Shiny Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 66 mm |
Totale Glossy Black från GMP är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/112.
20"-fälg av modellen Totale Black Diamond från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 35 mm.
GMP Totale Black Machined Face Copper är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 35.
Totale Satin Black Bronze Orange från GMP är en fälg på 20" med en bredd på 9.5" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/112.