Denna 22"-fälg från GMP har modellnamnet Gunner Matt Anthracite Diamond. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 10.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på GMP Gunner Matt Anthracite Diamond är 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 26 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 5536 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 536 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Gunner Matt Anthracite Diamond |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 26 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Gunner Black Diamond från GMP. Med en bredd på 10.5" och ett inpressningsdjup på 26 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
22"-fälg av modellen Gunner Silver från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 26 mm.
Denna 22"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 43 mm. Modellen heter Gunner Matt Anthracite Diamond.
Gunner Matt Anthracite Diamond från GMP. Med en bredd på 9.5" och ett inpressningsdjup på 37 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.