Sparta Black Diamond 21" är en snygg fälg som tillverkas av GMP. Bredden på denna fälg är 9". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 35 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 5144 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 144 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Sparta Black Diamond |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
21"-fälg från GMP av modellen Sparta Matt Anthracite Diamond. Bultcirkeln är 5/112, bredden 21" och ET-måttet 35 mm.
Sparta Black Diamond 21" från GMP med 9" bredd och ET på 37 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
21"-fälg från GMP av modellen Sparta Matt Anthracite Diamond. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 21" och ET-måttet 37 mm.
GMP Sparta Black Diamond är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 10.5" bredd och ET 40.