GMP Atom Glossy Black är en av våra 17"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från GMP. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7.5" passar. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 28 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.6 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2396 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 396 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Atom Glossy Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 28 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
GMP Atom Glossy Black, 21"-fälg, 10" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 19 mm.
Denna 22"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 28 mm. Modellen heter Fender Glossy Black.
GMP GUNNER Glossy Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 28.
GUNNER Glossy Black från GMP är en fälg på 22" med en bredd på 9" och ET 28 mm. Bultcirkeln är 5/130.