Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2300 kronorsklassen. Fälgen heter Cartesio Shiny Black och den tillverkas av GMP. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av GMP Cartesio Shiny Black har en bredd på 7". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på GMP Cartesio Shiny Black är 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 45 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66 mm. BytHjul säljer GMP Cartesio Shiny Black 17" i sin webbshop för 2228 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 228 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Cartesio Shiny Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 66 mm |
Cartesio Shiny Black 17" från GMP med 7" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/100.
Cartesio Shiny Black från GMP är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Cartesio Shiny Black från GMP är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 29 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
Denna 17"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 4/108 och ett inpressningsdjup på 38 mm. Modellen heter Cartesio Shiny Black.