GMP har många snygga fälgar i sitt utbud och Berghem Glossy Black 21" är inget undantag. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 11.5" passar. Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Denna variant av Berghem Glossy Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 43 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.6 mm. GMP Berghem Glossy Black är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa GMP Berghem Glossy Black från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 417 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Berghem Glossy Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 11.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Berghem Matt Antracite 21" från GMP med 11.5" bredd och ET på 43 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Berghem Glossy Black från GMP är en fälg på 22" med en bredd på 11.5" och ET 43 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Berghem Black Diamond Lip från GMP är en fälg på 22" med en bredd på 11.5" och ET 43 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Berghem Matt Anthracite 23" från GMP med 11.5" bredd och ET på 43 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.