GMP har många snygga fälgar i sitt utbud och Qstar Black Diamond 21" är inget undantag. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av GMP Qstar Black Diamond har en bredd på 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på GMP Qstar Black Diamond är 5/112.
Glöm inte kolla att ET 27 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälg har ett navhål som är 66.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 5965 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 965 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Qstar Black Diamond |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 27 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
21"-fälg från GMP av modellen Qstar Glossy Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 21" och ET-måttet 27 mm.
Fälg från GMP på 21" med modellnamnet Qstar Anthracite Diamond. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 27 mm.
21"-fälg av modellen Qstar Black Diamond från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 40 mm.
Denna 21"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Qstar Glossy Black.