Med ett pris på 2692 kronor är GMP Fasten Silver ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av GMP Fasten Silver har en bredd på 8". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Glöm inte kolla att ET 45 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna variant av Fasten Silver har ett navhål/centrumhål som är 66.6 mm stort. BytHjul säljer idag GMP Fasten Silver för 2692 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 692 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Fasten Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Fasten Glossy Black 18" från GMP med 8" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Fasten Black Diamond från GMP. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Denna 18"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Fasten Matt Anthracite.
GMP Fasten Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 35.