En snygg fälg på 19" från GMP. Denna modell har GMP valt att kalla för Matisse Black Diamond. Bredden på denna fälg är 7.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Fälgens ET-mått är 43 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66.6 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för GMP Matisse Black Diamond. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3168 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 168 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Matisse Black Diamond |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Denna 17"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/100 och ett inpressningsdjup på 43 mm. Modellen heter Matisse Matt Anthracite Diamond.
Matisse Black Diamond 19" från GMP med 7.5" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Fälg från GMP på 19" med modellnamnet Matisse Matt Anthracite Diamond. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7.5" och ET-måttet är 50 mm.
Matisse Matt Anthracite Diamond från GMP. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.