Denna 20"-fälg från GMP har modellnamnet Lunica Satin Black Bronze Diamond. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av GMP Lunica Satin Black Bronze Diamond har en bredd på 9.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på GMP Lunica Satin Black Bronze Diamond är 5/112.
Inpressningsdjupet för GMP Lunica Satin Black Bronze Diamond är 50 mm. Centrumhålet på denna fälg är 66.6 mm stort. BytHjul säljer GMP Lunica Satin Black Bronze Diamond 20" i sin webbshop för 3791 kronor styck.
Butik | Pris | Länk |
---|---|---|
3 791 kr | Besök BytHjul |
Märke | GMP |
---|---|
Modell | Lunica Satin Black Bronze Diamond |
Diameter | 20" |
Fälgbredd | 9.5" |
Antal bultar | 5 |
Cirkeldiameter | 112 |
Bultcirkel | 5/112 |
Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
Navhål | 66.6 mm |
20"-fälg från GMP av modellen Lunica Satin Black Bronze Diamond. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 35 mm.
GMP Lunica Satin Black Bronze Diamond är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 55.
GMP Lunica Satin Black Bronze Diamond, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 40 mm.
19"-fälg av modellen Lunica Satin Black Bronze Diamond från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 45 mm.