Med ett pris på 3157 kronor är GMP Stellar Glossy Black ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 9" passar. GMP Stellar Glossy Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Glöm inte kolla att ET 35 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.6 mm. En uppsättning GMP Stellar Glossy Black kan bli din för endast 3157 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 157 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Stellar Glossy Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
GMP Stellar Glossy Black, 21"-fälg, 9" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 35 mm.
Stellar Glossy Black 19" från GMP med 8.5" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Fälg från GMP på 21" med modellnamnet Stellar Black Diamond. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9" och ET-måttet är 35 mm.
Denna 21"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Stellar Black Diamond Lip.