Totale Glossy Black 19" är en snygg fälg som tillverkas av GMP. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. GMP Totale Glossy Black har en fälgbredd på 8". Fälgens cirkeldiameter är 114.3 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/114.3 för att fälgen ska passa på din bil.
Glöm inte kolla att ET 45 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Detta är en fälg med 73.1 mm stort navhål. Totale Glossy Black 19" är en snygg fälg för 2738 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 738 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Totale Glossy Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
19"-fälg av modellen Totale Glossy Black från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 35 mm.
Fälg från GMP på 20" med modellnamnet Totale Glossy Black. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 8.5" och ET-måttet är 45 mm.
Totale Glossy Black från GMP. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 42 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
Totale Black Diamond från GMP. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.