Denna 21"-fälg från GMP har modellnamnet Sparta Matt Anthracite Diamond. GMP Sparta Matt Anthracite Diamond har en fälgbredd som är 10.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/114.3.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 43 mm. Denna variant av Sparta Matt Anthracite Diamond har ett navhål/centrumhål som är 67.1 mm stort. BytHjul säljer GMP Sparta Matt Anthracite Diamond 21" i sin webbshop för 5521 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 521 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Sparta Matt Anthracite Diamond |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 67.1 mm |
En 10.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 43 mm. GMP Sparta Matt Anthracite Diamond är 22" och har en bultcirkel på 5/114.3.
GMP Sparta Matt Anthracite Diamond, 21"-fälg, 10.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 43 mm.
Sparta Glossy Black 21" från GMP med 10.5" bredd och ET på 43 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
GMP Sparta Black Diamond är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 10.5" bredd och ET 43.