Med ett pris på 3041 kronor är GMP Fasten Black Machined Face ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av GMP Fasten Black Machined Face har en bredd på 8". Bultcirkeln för denna fälg är 5/114.3.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 40 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 73 mm. GMP Fasten Black Machined Face är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa GMP Fasten Black Machined Face från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 041 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Fasten Black Machined Face |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 73 mm |
19"-fälg från GMP av modellen Fasten Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 19" och ET-måttet 40 mm.
Fasten Black Machined Face från GMP är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
GMP Fasten Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 40.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. GMP Fasten Silver är 18" och har en bultcirkel på 5/114.3.