Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4500 kronorsklassen. Fälgen heter Totale Matt Anthracite Diamond och den tillverkas av GMP. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 114.3 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/114.3.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 45 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 73.1 mm stort. BytHjul säljer idag GMP Totale Matt Anthracite Diamond för 4406 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 406 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Totale Matt Anthracite Diamond |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
GMP Totale Matt Anthracite Diamond är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 45.
Totale Matt Anthracite Diamond från GMP är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 42 mm. Bultcirkeln är 5/108.
Fälg från GMP på 21" med modellnamnet Totale Matt Anthracite Diamond. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 8.5" och ET-måttet är 30 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. GMP Totale Matt Anthracite Diamond är 19" och har en bultcirkel på 5/114.3.