Denna 17"-fälg från GMP har modellnamnet Mentor Black Machined Face. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7". Bultcirkeln på denna fälg är 5/114.3.
Glöm inte kolla att ET 35 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 73.1 mm. GMP Mentor Black Machined Face kan du köpa från BytHjul för endast 2917 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 917 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Mentor Black Machined Face |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
Mentor Matt Gun Metal Machined Face 17" från GMP med 7" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
GMP Mentor Black Machined Face, 17"-fälg, 7" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 45 mm.
19"-fälg från GMP av modellen Mentor Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 19" och ET-måttet 35 mm.
Mentor Black Machined Face från GMP är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.