Detta är en GMP-fälg av modellen Mentor Black Machined Face. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". Fälgbredden för denna variant av GMP Mentor Black Machined Face är 7.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 114.3 mm och 5 hål för bultar.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 45 mm. Denna fälg har ett navhål som är 73.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Mentor Black Machined Face 18" är en snygg fälg för 3220 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 220 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Mentor Black Machined Face |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. GMP Mentor Matt Gun Metal Machined Face är 18" och har en bultcirkel på 5/114.3.
Mentor Black Machined Face från GMP. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/100.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. GMP Mentor Matt Gun Metal Machined Face är 20" och har en bultcirkel på 5/114.3.
GMP Mentor Matt Gun Metal Machined Face, 19"-fälg, 8" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 45 mm.