Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4000 kronorsklassen. Fälgen heter Lunica Satin Black Bronze Diamond och den tillverkas av GMP. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". Med en cirkeldiameter på 114.3 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/114.3.
Denna variant av Lunica Satin Black Bronze Diamond kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 35 mm. Denna fälg har ett navhål som är 64.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. En uppsättning GMP Lunica Satin Black Bronze Diamond kan bli din för endast 3960 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 960 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Lunica Satin Black Bronze Diamond |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 64.1 mm |
GMP Lunica Satin Black Bronze Diamond, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 40 mm.
Fälg från GMP på 20" med modellnamnet Lunica Satin Black Bronze Diamond. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 8.5" och ET-måttet är 45 mm.
20"-fälg från GMP av modellen Lunica Satin Black Bronze Diamond. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 35 mm.
Denna 20"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Lunica Satin Black Bronze Diamond.