Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3400 kronorsklassen. Fälgen heter Specter Black Diamond och den tillverkas av GMP. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. Bultcirkeln för denna fälg är 5/120.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Specter Black Diamond är 30 mm. GMP Specter Black Diamond har ett centrumhål (navhål) på 72.6 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för GMP Specter Black Diamond. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3319 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 319 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Specter Black Diamond |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
GMP Specter Glossy Black, 19"-fälg, 8" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 30 mm.
Specter Black Diamond från GMP. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 43 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 43 mm. GMP Specter Matt Anthracite Diamond är 19" och har en bultcirkel på 5/120.
GMP Specter Black Diamond är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 37.