GMP har många snygga fälgar i sitt utbud och Lunica Shiny Black 20" är inget undantag. Fälgens bredd är 8.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 120 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/120.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Lunica Shiny Black är 55 mm. Centrumhålet på denna fälg är 65.1 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3762 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 762 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Lunica Shiny Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 55 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 55 mm. GMP Lunica Black Machined Face är 20" och har en bultcirkel på 5/120.
Lunica Matt Gun Metal Machined Face 20" från GMP med 8.5" bredd och ET på 55 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
Lunica Shiny Black från GMP är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 31 mm. Bultcirkeln är 5/110.
Lunica Black Machined Face från GMP. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.