Denna 22"-fälg är ett utmärkt alternativ i 6100 kronorsklassen. Fälgen heter Experience Black Diamond och den tillverkas av GMP. Fälgens bredd är 9.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 120 mm och 5 hål för bultar.
Glöm inte kolla att ET 43 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. GMP Experience Black Diamond har ett centrumhål (navhål) på 72.6 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för GMP Experience Black Diamond. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 6070 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 070 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Experience Black Diamond |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
GMP Experience Black Diamond, 22"-fälg, 9.5" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 40 mm.
Experience Anthracite Diamond från GMP. Med en bredd på 9.5" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 43 mm. GMP Experience Anthracite Diamond är 23" och har en bultcirkel på 5/120.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. GMP Experience Anthracite Diamond är 22" och har en bultcirkel på 5/108.