GMP har många snygga fälgar i sitt utbud och Energia Black Diamond 22" är inget undantag. Fälgbredden för denna variant av GMP Energia Black Diamond är 9". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 120 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/120.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Energia Black Diamond är 35 mm. Detta är en fälg med 64.1 mm stort navhål. Du hittar mer information om GMP Energia Black Diamond genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 659 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Energia Black Diamond |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 64.1 mm |
22"-fälg från GMP av modellen Energia Black Diamond. Bultcirkeln är 5/112, bredden 22" och ET-måttet 30 mm.
22"-fälg av modellen Energia Black Diamond från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 30 mm.
Fälg från GMP på 21" med modellnamnet Energia Black Diamond. Bultcirkeln är 5/120, bredden 10.5" och ET-måttet är 45 mm.
Denna 21"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Energia Black Diamond.