GMP har många snygga fälgar i sitt utbud och Sparta Black Diamond 20" är inget undantag. Bredden på denna fälg är 9". GMP Sparta Black Diamond fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 120 mm (bultcirkel 5/120).
Inpressningsdjupet för GMP Sparta Black Diamond är 40 mm. Detta är en fälg med 65.1 mm stort navhål. Sparta Black Diamond 20" är en snygg fälg för 4249 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 249 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Sparta Black Diamond |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Sparta Glossy Black från GMP är en fälg på 20" med en bredd på 9" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/120.
GMP Sparta Black Diamond är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 10.5" bredd och ET 40.
GMP Sparta Glossy Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 38.
GMP Sparta Black Diamond är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 10.5" bredd och ET 43.