Med ett pris på 3906 kronor är GMP Gunner Matt Anthracite Diamond ett bra alternativ bland 20"-fälgarna. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 9". Bultcirkeln på denna fälg är 5/120.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 40 mm. Centrumhålet på denna fälg är 65.1 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3906 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 906 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Gunner Matt Anthracite Diamond |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. GMP Gunner Matt Anthracite Diamond är 20" och har en bultcirkel på 5/108.
GMP Gunner Matt Anthracite Diamond, 20"-fälg, 9" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 20 mm.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. GMP Gunner Matt Anthracite Diamond är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
Fälg från GMP på 20" med modellnamnet Gunner Silver. Bultcirkeln är 5/120, bredden 9" och ET-måttet är 40 mm.