Denna 19"-fälg från GMP har modellnamnet Specter Matt Anthracite Diamond. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". Fälgens cirkeldiameter är 120 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/120 för att fälgen ska passa på din bil.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 43 mm. Denna variant av Specter Matt Anthracite Diamond har ett navhål/centrumhål som är 72.6 mm stort. Specter Matt Anthracite Diamond 19" är en snygg fälg för 3319 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 319 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Specter Matt Anthracite Diamond |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
Specter Black Diamond från GMP. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 43 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
Denna 20"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 37 mm. Modellen heter Specter Matt Anthracite Diamond.
GMP Specter Matt Anthracite Diamond är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 45.
Specter Black Diamond från GMP är en fälg på 19" med en bredd på 8" och ET 30 mm. Bultcirkeln är 5/120.