GMP REBEL Matt Anthracite Diamond är en av våra 21"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från GMP. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av GMP REBEL Matt Anthracite Diamond har en bredd på 10". GMP REBEL Matt Anthracite Diamond har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 130 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/130.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 38 mm. Denna variant av REBEL Matt Anthracite Diamond har ett navhål/centrumhål som är 66.5 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om GMP REBEL Matt Anthracite Diamond 21".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 712 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | REBEL Matt Anthracite Diamond |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
En 10" bred fälg med ett inpressningsdjup på 38 mm. GMP REBEL Black Diamond är 21" och har en bultcirkel på 5/130.
21"-fälg av modellen Rebel Matt Anthracite Diamond från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 30 mm.
Rebel Matt Anthracite Diamond 21" från GMP med 10" bredd och ET på 19 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Rebel Matt Anthracite Diamond 21" från GMP med 10" bredd och ET på 58 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.