Om du letar efter bra 19"-fälgar kan GMP Ultrivity X Matt Anthracite Diam vara värt att ta en titt på. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. GMP Ultrivity X Matt Anthracite Diam har en fälgbredd på 9". Med en cirkeldiameter på 130 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/130.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 40 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.5 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för GMP Ultrivity X Matt Anthracite Diam. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3406 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 406 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Ultrivity X Matt Anthracite Diam |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Ultrivity X Black Diam 19" från GMP med 9" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.
GMP Ultrivity X Matt Anthracite Diam är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 35.
Ultrivity X Matt Anthracite Diam från GMP är en fälg på 19" med en bredd på 8.5" och ET 50 mm. Bultcirkeln är 5/130.
Ultrivity X Matt Anthracite Diam från GMP är en fälg på 20" med en bredd på 9" och ET 57 mm. Bultcirkeln är 5/130.