Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2900 kronorsklassen. Fälgen heter Pervan Black Diamond och den tillverkas av GMP. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av GMP Pervan Black Diamond har en bredd på 7.5". Fälgen har en bultcirkel som är 6/130, vilket betyder att den har 6 bultar och en cirkeldiameter på 130 mm.
Inpressningsdjupet för GMP Pervan Black Diamond är 47 mm. Navhålet på GMP Pervan Black Diamond är 84.1 mm stort. BytHjul säljer GMP Pervan Black Diamond 18" i sin webbshop för 2844 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 844 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Pervan Black Diamond |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 6/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 47 mm |
| Navhål | 84.1 mm |
Pervan Black Diamond 19" från GMP med 7.5" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 6/130.
GMP Pervan Glossy Black, 19"-fälg, 7.5" bredd, 6/130 bultcirkel och ET på 50 mm.
Transporter 2 Diamond Black Pol 18" från Rial med 7.5" bredd och ET på 47 mm. Fälgens bultcirkel är 6/130.
Pervan Black Diamond från GMP är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 50 mm. Bultcirkeln är 6/120.