Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3000 kronorsklassen. Fälgen heter Pervan Black Diamond och den tillverkas av GMP. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av GMP Pervan Black Diamond har en bredd på 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på GMP Pervan Black Diamond är 6/139.7.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 53 mm. Detta är en fälg med 92.4 mm stort navhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för GMP Pervan Black Diamond. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 2905 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 905 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Pervan Black Diamond |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 53 mm |
| Navhål | 92.4 mm |
Denna 18"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 53 mm. Modellen heter Gravel Black Machined Face.
18"-fälg från MAK av modellen Safari6 Shiny Black. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 18" och ET-måttet 53 mm.
18"-fälg från MAK av modellen Safari6 Gun Metal Machined Face. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 18" och ET-måttet 53 mm.
MAK Gravel Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 139.7 och som fästs med 6 bultar. 8" bredd och ET 53.