Pervan Glossy Black 19" är en snygg fälg som tillverkas av GMP. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av GMP Pervan Glossy Black har en bredd på 8.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på GMP Pervan Glossy Black är 6/139.7.
Glöm inte kolla att ET 50 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 93.1 mm. BytHjul säljer GMP Pervan Glossy Black 19" i sin webbshop för 2968 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 968 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Pervan Glossy Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 93.1 mm |
GMP Pervan Black Diamond, 19"-fälg, 8.5" bredd, 6/139.7 bultcirkel och ET på 50 mm.
Borbet CW3 Black Glossy, 17"-fälg, 7.5" bredd, 6/139.7 bultcirkel och ET på 50 mm.
Pervan Black Diamond från GMP är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 53 mm. Bultcirkeln är 6/139.7.
CW3 Black Glossy 18" från Borbet med 7.5" bredd och ET på 55 mm. Fälgens bultcirkel är 6/139.7.