Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2200 kronorsklassen. Fälgen heter GT-3 Satin Gun Metal Machined Face och den tillverkas av Gulf. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 9.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 40 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66 mm stort. BytHjul säljer Gulf GT-3 Satin Gun Metal Machined Face 19" i sin webbshop för 2185 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 185 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Gulf |
|---|---|
| Modell | GT-3 Satin Gun Metal Machined Face |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 66 mm |
Gulf GT-3 Satin Gun Metal Machined Face, 18"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 30 mm.
Denna 19"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Hyper GT Gun Metal.
Denna 19"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 30 mm. Modellen heter Hyper GT Gun Metal.
Hyper GT Gun Metal 19" från OZ med 8.5" bredd och ET på 38 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.