Detta är en Image-fälg av modellen Comet Gloss Black Polished. Denna variant av fälgen har en diameter på 16". En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 6". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Image Comet Gloss Black Polished är 4/100.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 40 mm. Denna fälg har ett navhål som är 60.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. En uppsättning Image Comet Gloss Black Polished kan bli din för endast 1398 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 398 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Comet Gloss Black Polished |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 60.1 mm |
16"-fälg av modellen Comet Grey från Image. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/100 och ett ET-mått på 40 mm.
Comet Silver från Image. Med en bredd på 6" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 4/100.
En 6" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Image Comet Gloss Black Polished är 15" och har en bultcirkel på 4/100.
Fälg från Image på 16" med modellnamnet Comet Gloss Black Polished. Bultcirkeln är 4/108, bredden 6" och ET-måttet är 23 mm.