Om du letar efter bra 16"-fälgar kan Image Compact Matt Gunmetal vara värt att ta en titt på. Denna fälg är 6.5" bred. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 100 mm. Du fäster fälgen med 4 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 4/100.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Compact Matt Gunmetal är 37 mm. Denna fälg har ett navhål som är 63.3 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Image Compact Matt Gunmetal. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 1286 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 286 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Compact Matt Gunmetal |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 37 mm |
| Navhål | 63.3 mm |
Compact Matt Gunmetal från Image. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 37 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 4/100.
Image Compact Matt Gunmetal, 16"-fälg, 6.5" bredd, 4/100 bultcirkel och ET på 45 mm.
Image Compact Matt Gunmetal, 17"-fälg, 7" bredd, 4/100 bultcirkel och ET på 45 mm.
Compact Gloss Black från Image är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 37 mm. Bultcirkeln är 4/100.