Om du letar efter bra 15"-fälgar kan Image Comet Silver vara värt att ta en titt på. Denna fälg är 6" bred. Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 100 mm och 4 hål för bultar.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 40 mm. Detta är en fälg med 60.1 mm stort navhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Image Comet Silver. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 1252 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 252 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Comet Silver |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 6" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 60.1 mm |
Image Comet Grey, 15"-fälg, 6" bredd, 4/100 bultcirkel och ET på 40 mm.
En 6" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Image Comet Gloss Black Polished är 15" och har en bultcirkel på 4/100.
Comet Silver från Image. Med en bredd på 6" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 4/100.
Denna 15"-fälg från Image har en bultcirkel som är 4/100 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Comet Gloss Black Polished.