Detta är en Image-fälg av modellen Comet Grey. Denna variant av fälgen har en diameter på 16". Fälgens bredd är 6". Bultcirkeln på denna fälg är 4/108.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 23 mm. Centrumhålet är 65.1 mm stort. Comet Grey 16" är en snygg fälg för 1286 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 286 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Comet Grey |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 23 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Fälg från Image på 16" med modellnamnet Comet Gloss Black Polished. Bultcirkeln är 4/108, bredden 6" och ET-måttet är 23 mm.
Image Comet Silver, 16"-fälg, 6" bredd, 4/108 bultcirkel och ET på 23 mm.
15"-fälg av modellen Comet Grey från Image. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/108 och ett ET-mått på 23 mm.
Comet Silver från Image är en fälg på 15" med en bredd på 6" och ET 23 mm. Bultcirkeln är 4/108.