Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 1900 kronorsklassen. Fälgen heter Hercules Grey och den tillverkas av Image. Fälgens bredd är 7". Bultcirkeln på denna fälg är 5/108.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 46 mm. Centrumhålet på denna fälg är 65.1 mm stort. Hercules Grey 17" är en snygg fälg för 1823 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 823 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Hercules Grey |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Hercules Grey från Image är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 46 mm. Bultcirkeln är 5/108.
Hercules 5 Silver från Mega wheels. Med en bredd på 7.0" och ett inpressningsdjup på 46 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
Hercules Grey 16" från Image med 6.5" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
16"-fälg av modellen Hercules Grey från Image. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 51 mm.