Mega wheels Hercules 5 Silver är en av våra 17"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Mega wheels. Fälgbredden för denna variant av Mega wheels Hercules 5 Silver är 7.0". Med en cirkeldiameter på 108 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/108.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 46 mm. Navhålet på Mega wheels Hercules 5 Silver är 65.1 mm stort. BytHjul säljer Mega wheels Hercules 5 Silver 17" i sin webbshop för 1587 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 587 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Mega wheels |
|---|---|
| Modell | Hercules 5 Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.0" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Fälg från Mega wheels på 17" med modellnamnet Hercules 5 Silver. Bultcirkeln är 5/120, bredden 7.0" och ET-måttet är 50 mm.
17"-fälg från Mega wheels av modellen Hercules 5 Silver. Bultcirkeln är 5/112, bredden 17" och ET-måttet 50 mm.
Virgo Silver från Mega wheels är en fälg på 17" med en bredd på 7.0" och ET 38 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Mega wheels Hercules 5 Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 160 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 53.