En snygg fälg på 17" från Image. Denna modell har Image valt att kalla för Axis Gloss Black. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7.5". Image Axis Gloss Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 108 mm (bultcirkel 5/108).
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 42 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 63.3 mm stort. En uppsättning Image Axis Gloss Black kan bli din för endast 1750 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 750 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Axis Gloss Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 63.3 mm |
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 42 mm. Image Axis Gloss Black Polished är 17" och har en bultcirkel på 5/108.
Axis Gloss Black från Image. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 50 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
Axis Gloss Black Polished från Image. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 50 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
Denna 17"-fälg från Image har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Axis Gloss Black.