Image har många snygga fälgar i sitt utbud och Nordic Gloss Black 18" är inget undantag. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Image Nordic Gloss Black är 5/110.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Nordic Gloss Black är 34 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 65.0 mm. En uppsättning Image Nordic Gloss Black kan bli din för endast 1931 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 931 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Nordic Gloss Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 110 |
| Bultcirkel | 5/110 |
| Inpressningsdjup (ET) | 34 mm |
| Navhål | 65.0 mm |
Fälg från Image på 19" med modellnamnet Nordic Gloss Black. Bultcirkeln är 5/110, bredden 8" och ET-måttet är 34 mm.
18"-fälg från Image av modellen Atom Gloss Gun Metal. Bultcirkeln är 5/110, bredden 18" och ET-måttet 40 mm.
Fälg från Image på 16" med modellnamnet Atom Gloss Gun Metal. Bultcirkeln är 5/110, bredden 6.5" och ET-måttet är 40 mm.
Atom Gloss Gun Metal från Image. Med en bredd på 6" och ett inpressningsdjup på 38 mm passar denna 15"-fälg till bilar med bultcirkel 5/110.