Denna 19"-fälg från Image har modellnamnet Helix Grey. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Denna variant av Helix Grey kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 27 mm. Detta är en fälg med 66 mm stort navhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Image Helix Grey. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 2498 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 498 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Helix Grey |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 27 mm |
| Navhål | 66 mm |
19"-fälg av modellen Helix Grey från Image. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 30 mm.
19"-fälg från Image av modellen Helix Grey. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 45 mm.
Helix Grey 19" från Image med 8" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
Fälg från Image på 18" med modellnamnet Helix Grey. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 36 mm.