Med ett pris på 1528 kronor är Image Star FF Gunmetal ett bra alternativ bland 17"-fälgarna. Denna fälg är 6.5" bred. Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 44 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66.5 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer idag Image Star FF Gunmetal för 1528 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 528 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Star FF Gunmetal |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Star FF Gunmetal 17" från Image med 7" bredd och ET på 44 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Image Star FF Gunmetal är 17" och har en bultcirkel på 5/112.
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 44 mm. Image Star FF Gloss Black Polished är 17" och har en bultcirkel på 5/112.
Denna 18"-fälg från Image har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 49 mm. Modellen heter Star FF Gunmetal.