Om du letar efter bra 17"-fälgar kan Image Star FF Gloss Black Polished vara värt att ta en titt på. Denna fälg är 6.5" bred. Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Inpressningsdjupet för Image Star FF Gloss Black Polished är 44 mm. Navhålet på Image Star FF Gloss Black Polished är 66.5 mm stort. Image Star FF Gloss Black Polished kan du köpa från BytHjul för endast 1686 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 686 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Star FF Gloss Black Polished |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Star FF Gunmetal från Image. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 44 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Star FF Gunmetal 17" från Image med 7" bredd och ET på 44 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Image Star FF Silver, 17"-fälg, 7" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 44 mm.
Image Star FF Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 44.