Image har många snygga fälgar i sitt utbud och Star FF Silver 18" är inget undantag. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 40 mm. Denna variant av Star FF Silver har ett navhål/centrumhål som är 66.4 mm stort. Du hittar mer information om Image Star FF Silver genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 811 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Star FF Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 66.4 mm |
Fälg från Image på 18" med modellnamnet Star FF Silver. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7.5" och ET-måttet är 40 mm.
Star FF Gunmetal från Image är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Denna 18"-fälg från Image har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Star FF Light Gun Metal.
Star FF Silver från Image. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 52 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.