Med ett pris på 1311 kronor är Image Star FF Gunmetal ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. Image Star FF Gunmetal har en fälgbredd som är 8.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 56 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.5 mm stort. BytHjul säljer Image Star FF Gunmetal 18" i sin webbshop för 1311 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 311 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Star FF Gunmetal |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 56 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
18"-fälg av modellen Star FF Gloss Black Polished från Image. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 56 mm.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 56 mm. Image Star FF Silver är 18" och har en bultcirkel på 5/112.
Star FF Gunmetal från Image är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Star FF Gunmetal från Image. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 44 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.