Med ett pris på 1380 kronor är Image Dynamic Gloss Black ett bra alternativ bland 16"-fälgarna. Denna fälg är 7" bred. Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
Denna variant av Dynamic Gloss Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 41 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.4 mm stort. Dynamic Gloss Black 16" är en snygg fälg för 1380 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 380 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Dynamic Gloss Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 41 mm |
| Navhål | 66.4 mm |
16"-fälg av modellen Dynamic Silver från Image. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 41 mm.
Fälg från Image på 16" med modellnamnet Dynamic Gloss Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7" och ET-måttet är 47 mm.
Image Dynamic Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 41.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Image Dynamic Gloss Black är 16" och har en bultcirkel på 5/108.