En snygg fälg på 17" från Image. Denna modell har Image valt att kalla för Dynamic Silver. Image Dynamic Silver har en fälgbredd som är 7". Image Dynamic Silver har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Inpressningsdjupet för Image Dynamic Silver är 41 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.6 mm. Image Dynamic Silver är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa Image Dynamic Silver från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 680 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Dynamic Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 41 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
16"-fälg av modellen Dynamic Silver från Image. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 41 mm.
16"-fälg av modellen Dynamic Gloss Black från Image. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 41 mm.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Image Dynamic Silver är 17" och har en bultcirkel på 5/114.3.
17"-fälg från Image av modellen Dynamic Silver. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 17" och ET-måttet 47 mm.