Image har många snygga fälgar i sitt utbud och Atom Silver 16" är inget undantag. Denna fälg är 6.5" bred. Image Atom Silver har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 44 mm. Centrumhålet är 66.5 mm stort. BytHjul säljer Image Atom Silver 16" i sin webbshop för 1345 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 345 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Atom Silver |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Atom Gloss Gun Metal från Image är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 44 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Atom Silver från Image är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 44 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Fälg från Image på 16" med modellnamnet Image Atom G.Gun. Bultcirkeln är 5/108, bredden 6.5" och ET-måttet är 45 mm.
Atom Gloss Gun Metal från Image. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 44 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.