Image Nordic Dark Silver är en av våra 18"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Image. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7.5". Med en cirkeldiameter på 114.3 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/114.3.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 38 mm. Denna variant av Nordic Dark Silver har ett navhål/centrumhål som är 67.0 mm stort. Som du ser så är det möjligt att köpa fälgar som inte kostar skjortan. Du kan enkelt och smidigt köpa Image Nordic Dark Silver från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 382 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Nordic Dark Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 67.0 mm |
Denna 18"-fälg från Image har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 38 mm. Modellen heter Nordic Gloss Black.
Image Nordic Dark Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 48.
18"-fälg av modellen Nordic Silver från Image. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 45 mm.
Image Nordic Black, 18"-fälg, 7.5" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 45 mm.