Om du letar efter bra 16"-fälgar kan Image Vector Grey vara värt att ta en titt på. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 6.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/120, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 120 mm.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 51 mm. Image Vector Grey har ett centrumhål (navhål) på 65.1 mm. Image Vector Grey kan du köpa från BytHjul för endast 1620 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 620 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Vector Grey |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 51 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
16"-fälg av modellen Vector Silver från Image. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 51 mm.
Denna 17"-fälg från Image har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 55 mm. Modellen heter Vector Grey.
Vector Grey från Image är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 50 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
Image Vector Grey, 16"-fälg, 6.5" bredd, 5/98 bultcirkel och ET på 36 mm.